خوابگرد قدیم

‫۲۲ خرداد دو سال پیش جمعه بود، امسال یک‌شنبه است. راه بازگشت به جمعه کوتاه‌تر از رسیدن به جمعه‌ی دیگر است. حالا که آن‌ها برنمی‌گردند، ما پیش می‌رویم. مهم این است که جمعه در راه است، حتا اگر راهنمای این سفر را پشت دیوار نگه داشته باشند.

گروه خنیا به سرپرستی پری ملكی و به نفع  مؤسسه‌ی خیریه‌ی مهرطه زیر سقف تالار ایوان شمس می‌نوازند و می‌خوانند. این كنسرت همخوانی و همنوازی گروه خنیا به سرپرستی «پری ملكی»‌ ۲۴ خرداد ماه سال جاری از ساعت ۲۱ در تالار ایوان شمس واقع در بزرگراه جلال آل احمد،‌ نبش كردستان با عنوان «در گذر عمر»‌ برای خانم‌ها و آقایان اجرا می‌شود.

علاقه‌مندان برای دیدن و شنیدن این كنسرت كه به نفع مؤسسه‌ی خیریه‌ی مهر طه‌ برگزار می‌شود،‌ می‌توانند برای تهیه‌ی بلیت به مؤسسه‌ی مهرطه واقع در خیابان مطهری، خیابان میرزای شیرازی،‌ كوچه‌ی شهدا، پلاک ۱۰ مراجعه كنند یا برای سفارش بلیت و تحویل رایگان آن در محل مورد دلخواه خود با شماره تلفن‌های ۲۲۷۲۸۰۰۷و ۲۲۷۳۸۰۰۷ تماس بگیرند.

گفتنی است شماره تلفن‌های ۸۸۷۱۷۳۱۸ و ۸۸۷۰۱۷۴۴ و همچنین پایگاه اینترنتی http://www.iranconcert.com‌ برای دریافت اطلاعات بیشتر در نظر گرفته شده است. 

خدایا، تو شاهدی وعده‌ای که انقلاب به ملت ما می‌داد حکومت عدل علی‌وار بود، حکومتی که سخت‌گیری عدالتش نزدیک‌ترین افراد به علی را هم در برمی‌گرفت و رحم و مروت‌اش دورترین و دشمن‌ترین افراد نسبت به او را. در حالی که آن‌چه...
ای خدای بزرگ، ای تغییردهنده‌ی قلب‌ها و فکرها، یا حال و روز ما را دگرگون کن یا مرگ مرا برسان.
  از رنج‌نامه‌ی زنده‌یاد عزت‌الله سحابی

پ.ن
و خدای بزرگ مرگ دخترش هاله سحابی را هم رساند...

برگزاری جایزه‌ی هفت‌اقلیم رویدادی مبارک بود برای خیلی از ما. یک مسابقه‌ی داستان کوتاه که تلاش شد حرفه‌ای برگزار شود و گرچه پشتیبان مالی غیرفرهنگی نیافت، سرانجام با حمایت نشر افراز به انجام رسید. هم نشر افراز یارانی تازه‌نفس از میان جوانان پرشور یافته، هم این نویسندگان جوان اندک دل‌خوشی برای ادامه‌ی کار. مهم‌تر از خود این دوره از مسابقه، وعده‌ای ست که مسئولان جایزه داده‌اند برای برگزاری جایزه‌ی کتاب سال در آینده. این بهترین ثمر این جایزه خواهد بود: اضافه شدن یک جایزه‌ی غیردولتی دیگر به فضای ادبی ایران. وجه خوشایندترش این که ساز و کار و بنیان جایزه از هم‌اکنون تقریباً روشن است و برگزاری آن می‌تواند هم به چندصدایی‌تر شدن جوایز غیردولتی یاری برساند و مجموعه‌ی این جریان را تقویت کند، هم از فشارها بر دیگر جوایز بکاهد. به‌خصوص در این ایام سیاه که هم دشمنان دانا به شکل‌های گوناگون بر این پیکره‌ی نحیف شلاق زده‌اند و می‌زنند و هم دوستان نادان، هرچند ناخواسته، جای شلاق‌ها را خنجر زده‌اند و برخی‌شان هنوز می‌زنند!

"در چهار پنج دهه‌ی اخیر، تجربه نشان داده است که هرگاه کسانی اقدام کرده‌اند به انکار یا اتهام‌زنی به جریان‌های روشنفکری، این کار آنها یا اجرای دستوری بوده که از جایی صادر شده است، و یا منفعت شخصی یا گروهی در این کار داشته‌اند..." مطلبی که از یونس تراکمه می‌خوانید، قرار بود در کنار گفت‌وگویی که در صفحه‌ی «ادبیات ایران» روزنامه‌ی شرق (چهارشنبه، ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۰) چاپ شده است، چاپ شود که البته چاپ‌شدنی از کار در نیامد. [متن کامل یادداشت]
صفحه‌ی قبل | صفحه‌ی بعد

طراحان :پشتیبانی
آرش خاکپور :طراحی
آیدین نصیری :اجرا
بازنشر کاغذیِ یادداشت‌های خوابگرد، بی اجازه، و بازنشر الکترونیکی ِ بی لینک روا نیست.