حال مادر دیروز عصر اندکی بهتر شده بود و ما فکر می‌کردیم او متوجه اتفاقات اطرافش است، اما متأسفانه مثل شعله‌ی شمع که بالا می‌گیرد و بعد خاموش می‌شود، یک بامداد از بیمارستان خبر دادند که او درگذشته است.
کامران شیردل: راه نادری از هالیوود جدا ست. او امروز یکی از بهترین و بزرگ‌ترین فیلمنامه‌نویسان مکتب نیویورک است. نادری قرار است برای چندمین بار در فستیوال فیلم ونیز شرکت کند و فیلمی را که در باره‌ی آرتور پن ساخته، به نمایش درآورد.
پسرش: دکترشان می‌گویند حال‌شان بهتر شده. البته نمی‌شود گفت چنان خوب شده‌اند که به بخش منتقل شوند، اما ضریب هوشیاری‌شان بالاتر آمده و حال‌شان از این جهت رو به بهبود است.
ما هشت دانشجوی ایرانی بودیم که در آلمان در عهد احمدشاه تحصیل می‌کردیم. روزی اعلام کردند که همه‌ی دانشجویان خارجی باید از مقابل امپراتور آلمان رژه بروند و سرود ملی کشور خودشان را بخوانند...
سیمین بهبهانی از پانزدهم مردادماه هم‌چنان در کما ست.
حسین سناپور: وقتی برگزیدگان نمی‌توانند حتا یک سالن برای برگزاری مراسم جایزه‌ی خود دست و پا کنند، وقتی روزنامه‌ها و رسانه‌های دیگر خبر جایزه‌شان را درست کار نمی‌کنند... اغلب ما داستان‌نویس‌ها هم وقتی جایزه به‌ خودمان یا دوستان‌مان تعلق نمی‌گیرد، شروع می‌کنیم به بدوبی‌راه گفتن و انتقاد، درحالی‌که حاضر نیستیم به هیچ‌کدام از جوایز کمکی هم بکنیم.
منشی‌زاده: ورود واژه‌های بیگانه در زبان، هیچ هراسی برای زبان‌شناسان ایجاد نمی‌کند. تنها دو چیز زبان را خراب می‌کند و ممکن است باعث فساد زبان شود؛ یکی تغییر واج‌ها و آواها که سربازان پیاده‌ی زبان هستند و دیگری رخ دادن تغییر و تحول در نحو زبان.
به تصمیم ما احترام بگذارید و ما را در ادامه‌ی راهی که برگزیده‌ایم یاری کنید.
یادداشت‌هایی که بارت پس از مرگ مادرش نوشت و حال روحی خود را وصف کرد. خود بارت طرحی داشت تا بر اساس این یادداشت‌ها کتابی را در باره‌ی سوگواری تدوین کند اما مرگ نابهنگامش در سال ۱۹۸۰ مانع این کار شد.
حسن ذوالفقاری: امروزه افعال ما از ۵۰ - ۶۰ فعل بیشتر نیست. تعداد فعل‌ها کاهش پیدا کرده و فعل‌ها از بسیط به مرکب تبدیل شده‌اند و هر روز فعل‌های ما مرکب‌تر می‌شوند... یک فعل را برای ده‌ها معنا به کار می‌بریم، مثل فعل «زدن» که امروز حتا به جای خوردن به کار می‌رود و نقش فعل عام را بازی می‌کند.
چرا وقتی احمد محمود یک سال بعد از کودتا به آینده امیدوار بوده و داستانش را به آن صورت بسته، اکبر رادی هیچ امیدی به آینده نداشته و چنین فرجام تلخی را برای قهرمان داستانش رقم زده است.
خانواده‌ی سیمین تمایل ندارند فعلاً در باره‌ی وضعیت او حرفی بزنند.
خانه سیاه است فروغ، کلوزآپ کیارستمی و فیلمی از اورسون ولز (سال ۱۹۷۵) که منتشر نشده و در موزه‌ی مونیخ است!
مرور برخی واکنش‌های رسانه‌ای در سایت روزآنلاین
کارهایی که یک زبان‌آموز (آلمانی و حتا انگلیسی و فرانسه) نبايد بكند.
خیلی از مرگ و میرها به خاطر بیماری‌های خاص نیست بل‌که نشئت‌گرفته از استرس و التهابی ست که مانند موریانه به جان هنرمندان می‌زند و باعث مرگ و میر استادان ارجمند موسیقی ایرانی می‌شود، در جوانان هم باعث رشد موسیقی زیرزمینی و روی آوردن به رسانه‌های بیگانه می‌شود.
غلامحسین صدری افشار: مشکل سه چیز دیگر است که فرهنگستان به آن‌ها توجه نمی‌کند: خودمحوری، ازدست‌دادن زمان مناسب، روش نادرست و سنتی
سخت است، ولی جایزه‌ی گلشیری را تعطیل نکنید.
جادی: واقعاً برای این پروژه‌ها پول هم خرج شده؟ پیشنهاد می‌کنم یا با مشارکت آزاد آدم‌ها اصلاحش کنن و پول برسه به تیمی که کار رو بلده، یا کلاً بیارنش پایین که بگیم نه خانی اومده نه خانی رفته.
برترین وب‌سایتِ آموزش آنلاین در ایران، از ریاضیات تا داستان‌نویسی
< مرداد ۱۳۹۴
< تير ۱۳۹۴
< خرداد ۱۳۹۴
< ارديبهشت ۱۳۹۴
< فروردين ۱۳۹۴
< اسفند ۱۳۹۳
< بهمن ۱۳۹۳
< دی ۱۳۹۳
< آذر ۱۳۹۳
< آبان ۱۳۹۳
< مهر ۱۳۹۳
< شهريور ۱۳۹۳
< مرداد ۱۳۹۳

بازنشر کاغذیِ یادداشت‌های خوابگرد، بی اجازه، و بازنشر الکترونیکی ِ بی لینک روا نیست.