نسل جديد داستان‌نويس ما بيش از هركس، مستقيم يا غيرمستقيم، تحت تاثير داستان‌های كوتاه بهرام صادقی و آموزه‌های عملی اوست.
اين مسابقه، اولين مسابقه‌ی بزرگ داستان‌نويسي‌ست كه با نام بهرام صادقي و در گستره‌ی وب برگزار می‌شود. گروه برگزاركننده و نيز داوران اين رقابت ادبی، جملگی از اعضای وبلاگستان فارسی هستند و هدف از برگزاری آن
۱- پيش نهادن گامی براي گسترش حضور ادبيات داستانی در وب
۲- جلب توجه نويسندگان ايران به كاركردهای خاص اينترنت
۳- ايجاد پيوند بی‌واسطه ميان نويسندگان، وبلاگ‌نويسان و كاربران فارسی‌زبان در سراسر دنيا
۴- و برداشتن گامی ديگر براي فراهم كردن بستري آزاد و فارغ از سانسور جهت آفرينش های ادبی‌ست.

گروه برگزاركننده
۱- سيدرضا شكراللهی
۲- دامون مقصودی (مدير فنی)
۳- حسن محمودی
۴- محمدحسن شهسواری

شرايط شركت در مسابقه
۱- اين مسابقه صرفاً در حوزه‌ی داستان كوتاه از حداقل حجم تا حداكثر متعارف آن انجام می‌شود.
۲- هيچ‌گونه محدوديت سنی و محل اقامت برای نويسندگان وجود ندارد و همه‌ی قصه‌نويسان فارسی‌زبان از هرجای ايران و ديگر كشورها می‌توانند تنها با يك داستان در آن شركت كنند.
۳- آثار ارسالی هيچ‌گونه محدوديت موضوعی، محتوايی و فرمی ندارند و به‌هيچ‌وجه از اين نظر مميزی نخواهند شد. تنها شرط حضور اثر در مسابقه اين است كه داستان ارسال شده به عنوان كتاب يا بخشی از يك كتاب چاپ نشده باشد.

شرايط داوری مسابقه
آثار ارسال شده در دو بخش الف) جايزه‌ی هيات داوران و ب) جايزه‌ی خوانندگان وبلاگ‌نويس داوری خواهند شد.

الف)
الف/۱) همه‌ی آثار فرستاده شده توسط گروه اول داوران مطالعه و داوری خواهند شد و آثار برگزيده به مرحله‌ی نهايی راه خواهند يافت.
گروه اول داوران:
۱- ياشار احدصارمی
۲- سيدرضا شكراللهی
۳- محمدحسن شهسواری
۴- حسن محمودی
۵- حسين نوش‌آذر

الف/۲) آثار راه‌يافته به مرحله‌ی نهايی توسط جمع داوران اول و دوم مطالعه و داوری خواهند شد و نهايتاً سه اثر برگزيده را انتخاب خواهند كرد.
گروه داوران دوم:
۶- خسرو دوامی
۷- منيرو روانی‌پور
۸- احمد غلامی
۹- رضا قاسمی
۱۰- عباس معروفی

ب)
در بخش جايزه‌ی خوانندگان وبلاگ‌نويس، همه‌ی كسانی كه وبلاگی به زبان فارسي دارند، می‌توانند آثار راه‌يافته به مرحله‌ی نهايی را مطالعه كنند و به روشي كه اعلام خواهد شد، حداكثر سه اثر را به عنوان آثار برگزيده اعلام كنند. نهايتاً سه اثر كه بيش‌ترين آرا را از طرف خوانندگان وبلاگ‌نويس کسب کرده باشند، بدون هيچ‌گونه دخالت هيات داوران، معرفی خواهند شد.
در صورت بالا رفتن شمار آثار ارسالی، در مجموع ۵۰ اثر برای داوری اين بخش در نظر گرفته خواهد شد.

روش ارسال داستان
۱- داستان كوتاه خود را با ذكر اسم و فاميل واقعی، سن و كشور محل اقامت و آدرس ايميل شخصی خود به صورت فايل ضميمه در محيط Word به آدرس ايميل bsawards[@]hotmail[.]com حداكثر تا ساعت ۱۲ نيمه شب ۲۰ مهرماه ۱۳۸۲ ارسال كنيد.
۲- از هرگونه آرايش صفحه بندی داستان خودداری كنيد و ترجيحا از فونت ساده tahoma شماره ۸ و يا Times new roman شماره ۱۰ براي حروفچينی آن استفاده كنيد.
۳- مشخص كردن نام و فاميل واقعی ضروری ست و داستان هايی كه به جای فايل ضميمه، در متن ايميل و يا به صورت pdf ارسال شده باشند، در مسابقه شركت داده نخواهند شد.


• آدرس محل انتشار اينترنتی آثار راه يافته به بخش نهايی، جهت مطالعه و داوری، در تاريخ اول آذرماه ۱۳۸۲ در همين صفحه اعلام خواهد شد.
• براي رونق يافتن اين مسابقه می توانيد دستور HTML بنر فراخوان را در قالب وبلاگ و يا وب سايت خود كپی كنيد و يا لينك ثابت اين صفحه را با عنوان فراخوان مسابقه اينترنتی داستان نويسی، در وبلاگ خود ثبت كنيد.
• چنانچه مايل هستيد در تكميل جوايز اين مسابقه ما را ياری كنيد، لطفا با ايميل bsawards[@]hotmail[.]com مكاتبه كنيد.
• اخبار بعدی مربوط به نوع و ميزان دقيق جوايز و مراحل گوناگون مسابقه و... در همين صفحه منتشر خواهد شد.